Spor Haberleri

Fenerbahçe Açılış Yaptı

Fenerbahçe Açılış Yaptı

Fenerbahçe Açılış Yaptı
Mart 17
08:13 2014

Fenerbahçe Kulübü futbol altyapı, amatör branşlar ve spor okullarına hizmet vermek üzere kurulan Sporcu Sağlığı Merkezini hizmete açtı.

Dereağzı’ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde kurulan tesisin açılışına Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hazır bulunurken, Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Hakkı Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Ender Alkaya, Ünal Uzun, Serdar Erkan, Turhan Şahin ve Metin Doğan ile kulüp görevlileri ve divan kurulu üyeleri de yer aldı.

Açılışta söz alan Fenerbahçe Sporcu Sağlığı Merkezi Direktörü Op. Dr. Asım Baykan, 4 bölümden oluşan tesiste, kulübün faaliyet gösterdiği 9 spor branşında bine yakın sporcuya hizmet verdiklerini belirtti.

Günde yaklaşık 30-40 sporcuya sportif rehabilitasyon ve fizik tedavi uyguladıklarını bildiren Baykan, şunları dile getirdi:

“10′un üzerinde sporcunun her gün muayenesi yapılarak tedavisi ve sahaya dönüşü planlanıyor. Bir o kadar sporcumuza acil sağlık sorunları veya spor yaralanmaları nedeniyle ilk yardım hizmetleri veriliyor. A değil B sınıfı bir hastane standartlarına göre hesaplama yaptığımız zaman aşağı yukarı aylık 200-250 bin liralık bir giderden bahsediyoruz. Bu tesis sayesinde kulübümüz yılda belki de 2-2,5 milyon lira minimum tasarruf sağlayacak. Ben şu anda çok heyecanlıyım. Meslekte 30, kulüpte de 25 senemi doldurdum. Çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Şuan hiç yorum yok, bir tane eklemek ister misin?

Bir Yorum Yaz

Bir Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmaz.
İşaretli alanların doldurulması gereklidir *